maandag 4 mei 2026

Aankondiging van de 25e Liemerse Landloop in Oud-Zevenaar

De flyer van de jubileum editie

25 jaar het mooiste en meest historische hardloopevenement van de Liemers!

“Geweldig dat we dit jaar voor de 25e keer de Liemerse Landloop kunnen houden!” De organisatie is er trots op. Na de corona ging in 2022 de Ooyselandloop door als Liemerse Landloop. Van 350 deelnemers in 2022 naar 800+ deelnemers in 2025!

De Liemerse Landloop is een evenement waarin sportiviteit en gezelligheid hand in hand gaan. Van toplopers en fanatieke hardlopers tot minder geoefend en beginnend, iedereen is even welkom. De organisatie doet al jaren haar best om iedereen een ‘warm bad’ te geven. Meer dan 70 vrijwilligers heten iedereen van harte welkom en doen er alles aan om het veilig, sportief en gezellig te maken.

Parcours en afstanden

Het snelle en gecertificeerde parcours glooit door het mooie landschap van Ooy en Oud-Zevenaar. De start- en finish locatie is bij Koffiehuis Uniek aan de Kerkweg in Oud-Zevenaar.

Het programma op zondag 31 mei 2026 is als volgt:

11:00 uur                KAB 10 kilometer

12:30 uur                Bolck 3 kilometer

13:05 uur                Bolck 5 kilometer en Bolck 5 km Teamrun

14:15 uur                VDK/ABCO Kidsrun

Daarnaast lopen kinderen van 4 t/m 12 jaar gratis mee in de Kidsrun waarbij ze 500 meter of 1.000 meter hardlopen.

De Teamrun is populair

Iedereen kan zich natuurlijk individueel inschrijven. Daarnaast kunnen Teams zich inschrijven op de 5 km. Een Team heeft minimaal 3 en maximaal 5 deelnemers en mag een mannen-, een vrouwen- of een gemengd Team zijn. Een Team kan bestaan uit collega’s, vrienden, clubgenoten, de buurt, je hardloopgroepje, etc. Ieder Teamlid doet ook mee in het individuele klassement op de 5 km.

Info en inschrijving via www.liemerselandloop.nl

Met sportieve groet,

Organisatie Liemerse Landloop

Rob Jansen.

zondag 3 mei 2026

Aankondiging van de Run um Halle

De start van een eerdere editie in Halle

Welkom bij de hardlooprun van Halle! Wij kijken er naar uit jou te begroeten op Sportpark de Meisterskamp in Halle. Na een gezellige editie van 2025 waarin we compleet vol zaten is het op zaterdag 9 mei 2026  alweer tijd voor een volgende editie. Het programma ziet er als volgt uit:

Programma 2026:

9:00 - 9:30u: Inschrijven en vertrek wandelaars

10:00u: 700m & 1400m (Kidsrun)

10:15u: 10 km

10:30u: 5 km

Praktische informatie

-De startnummers zijn op de dag zelf op te halen. Op de 10km is halverwege een drankpost ingeregeld.

-Alle afstanden zijn gedeeltelijk onverhard, maar merendeels verhard.

-Er kan gebruik gemaakt worden van de kleed- en doucheruimtes van SV Halle.

-Gebruik van de kleedkamers is op eigen risico. De organisatie is niet verantwoordelijk voor schades of zoek raken van spullen.

-Na afloop is er gelegenheid om na te praten en te genieten van een drankje in de vernieuwde ontmoetingsruimte op het sportpark van SV Halle

-Alle deelnemers ontvangen een blijvende herinnering

-Meedoen? Schrijf je dan in via deze link.

zaterdag 2 mei 2026

Bad Arolsen(D) 6e Twistesee Lauf - 5 km - 27.52 min - 1e plaats M65

De traditionele groepsfoto die net voor de wedstrijd is gemaakt

Gemiddeld één keer in de twee a drie jaar trekken we er met mijn atletiekvereniging een weekend op uit. De laatste jaren zijn we in Londen, de Ardennen, op Vlieland en enkele keren met een kleinere groep in Spanje geweest. Dit jaar staat het Sauerland op het programma. Clubgenoot Jaap Oberink heeft in Marienhagen-Vöhl Familienhaus Zum Schwanenteigwaar we met 25 personen gebruik van mogen maken. Hij en zijn vrouw Mariska hebben een prachtig weekendprogramma samen gesteld waar door iedereen volop aan mee wordt gedaan.

Op de laatste dag staat er een wedstrijd in Bad Arolsen op het programma en we kunnen kiezen uit een 5 of 10 kilometer. Ik kies bewust voor de korte afstand. Aan de ene kant ben ik nog steeds niet volledig 'hardloopfit' en aan de andere kant verwacht ik eigenlijk ook geen vlak parcours in het Sauerland. Dat laatste blijkt gelukkig erg mee te vallen en het vals plat dat we tussen de drie en vier kilometer voor de kiezen krijgen mag eigenlijk geen naam hebben. De avond voor de wedstrijd komt Rinke ter Haar met zijn notitieboekje langs en mag ik aangeven wat voor een tijd ik denk te gaan lopen. Ik geef een tijd op net onder het halve uur.

Als we zondagmorgen na ruim een half uur rijden op de parkeerplaats aankomen, kijk ik eens om me heen en zie aan beide kanten van de weg behoorlijk wat heuveltjes liggen. Het zal toch niet denk ik nog, maar na een wandeling van ongeveer 500 meter ziet er het gelukkig bij de Twissesee al heel anders uit. Het is er gezellig, vlak en het parcours is simpel. Als het startschot valt rennen we zo'n 1500 meter in noordelijke richting, om na het keerpunt dezelfde weg terug te lopen naar de plaats waar we gestart zijn. Daarna een kilometer de andere kant op en je raad het al, om de pionnen heen en hetzelfde stuk weer terug. Een voordeel is dat je al je clubmaatjes twee keer tegenkomt en elkaar kunt groeten.

Gemakkelijk gaat het allemaal nog niet maar door ruim twee minuten sneller te zijn dan mijn verwachte tijd, ben ik erg tevreden. Daar komt nog bij dat ik verkouden ben en bijna geen stem meer heb. De Garmin geeft zelfs nog een goede 100 meter meer aan! Na afloop van de wedstrijd krijgt iedereen van de organisatie een muntje om te douchen en kunnen we even later lekker ontspannen naar de 10 kilometer gaan kijken. Ruim een uur later heeft Jaap een mooie locatie bij de golfbaan gereserveerd waar een heerlijke maaltijd op ons staat te wachten. Van daaruit rijden we rechtstreeks terug naar de Achterhoek, een prachtig weekend is al weer voorbij.

vrijdag 1 mei 2026

Wedstrijdagenda mei 2026

Meer informatie kun je vinden op onze website www.loopgroep-zandloper.nl Wil je reageren dan ontvangen we graag jouw reactie die je kunt sturen naar: info@loopgroep-zandloper.nl

zon. 3 mei Schermbeck(D)-Volkslauf - www.svs-leichtathletik.de

vr. 8 mei Stadtlohn(D)-Berkellauf - www.stadtlohner-citylauf.de

zat. 9 mei Doetinchem-5x5 Estafetteloop - www.argoatletiek.nl

zat. 9 mei Halle-Rund um Halle - www.svhalle.nl

zat. 9 mei Diepenheim-Kastelenloop - www.kastelenloopdiepenheim.nl

zat. 9 mei Bocholt(D)-Citylauf - www.bocholter-citylauf.de

don. 14 mei Aalten-Hemelvaartsloop - www.geertwevers.blogspot.com

zat. 16 mei Aalten-Gerard Tebroke Memorialloop - www.gerardtebrokeloop.nl

vr. 22 mei Wesel(D)-Moonlight Lauf - www.moonlight-lauf.de

vr. 22 mei Vreden(D)-Firmenlauf - www.firmenlaufvreden.de

vr. 29 mei Ahaus(D)-Stadsfestlauf - www.vflahaus.de

vr. 29 mei Raesfeld(D)-Mai lauf - www.sportverein-raesfeld.de

zat. 30 mei Oosterbeek-Stuwwalloop - www.stuwwalloop.nl

zon. 31 mei Hengelo-Quintusloop - www.quintusloop.nl

zon. 31 mei Zevenaar-Liemerse Landloop - www.liemerselandloop.nl

zon. 31 mei Winterswijk-Obbink Run - www.av-archeus.nl

Aanvullingen hoor ik graag!