vrijdag 28 februari 2025

Wedstrijdagenda maart 2025

Meer informatie kun je vinden op onze website www.loopgroep-zandloper.nl Wil je reageren dan ontvangen we graag jouw reactie die je kunt sturen naar: info@loopgroep-zandloper.nl

zon. 2 maart Vorden-Achtkastelenloop - www.hanzesport.nl

zat. 8 maart Ommen-Van Elderen Cross - www.acovanelderen.nl

zat. 8 maart Eerbeek-Lenteloop trail - site

zat. 8 maart Aalten-Track&Field - www.ava70.nl

zat. 8 maart Harderwijk-Halve marathon - www.athlos.nl

zat. 8 maart Nijkerk-Veluwepoortloop - www.avnijkerk.nl

zat. 8 maart Nijverdal-Sallandtrail - www.sallandtrail.nl

zon. 9 maart Coesfeld(D)-Heidelauf - www.djk-coesfeld.de

zon. 9 maart Arnhem-Rondje Nederland - www.rondjenederland.com

zat. 15 maart Nijmegen-Stevens Stadscross - www.alfalavalstevensloop.nl

zat. 15 maart Markelo-Hessenheemcross - www.avgoor.nl

zat. 15 maart Wapenveld-Leadaxrun - www.gemzen.nl

zon. 16 maart Vroomshoop-Halve van Vr.hoop - www.loopgroep-dezandstuve.nl

zon. 16 maart Nijmegen-Stevensloop - www.alfalavalstevensloop.nl

zat. 22 maart Gelselaar-Gaanzeloop - www.egvv.nl

zon. 23 maart Haaksbergen-Engelse Mijlenloop - www.engelsemijlenloop.nl

zon. 23 maart Eibergen-Voshaar 5000 - www.voshaaroutdoor.com

zon. 23 maart Zaltbommel-Two Rivers Marathon - www.tworiversmarathon.nl

donderdag 27 februari 2025

Mooie kick-off scholierenrun Gerard Tebroke Memorial

Gert-Jan Wassink (links) en Evert-Jan Westerveld

Dinsdag 18 februari jl. vond in de sportzaal van locatie Stationsplein de aftrap plaats van de Scholierenrun, die onderdeel is van de GTM-Loop. De bomvolle zaal was gevuld met bijna 600 leerlingen, sportdocenten en andere belangstellenden en het was aanjager Evert-Jan Westerveld die de opening deed. In zijn inleiding vertelde hij eerst kort over het ontstaan van de GTM-loop, die al vele jaren door AVA`70 wordt georganiseerd. Al enkele jaren werken Schaersvoorde en de club samen om de leerlingen van de klassen 1 en 2 voor te bereiden om dit sportieve evenement in het centrum van Aalten.

Daarna ging hij terug in de tijd en wel naar het schooljaar 2001-2002. Als docent ging hij met een groepje fanatieke leerlingen in training voor het Nederlands Kampioenschap veldloop. De ploeg bleek talentvolle hardlopers te bezitten, want de titel werd binnengesleept. Een van de succesvolle dravers was Gert-Jan Wassink, die later uitgroeide tot een topatleet en meerdere titels veroverde. Zo kan het dus gaan… De sympathieke atleet uit Varsseveld was zelf ook bij de kick-off aanwezig en kon na dit verhaal van Westerveld rekenen op een flink applaus van de leerlingen bij zijn aankondiging. Bevlogen vertelde Wassink over de start van zijn hardloopavontuur op school en het succesvolle verloop daarna.

Vervolgens kreeg de kick-off voor de Scholierenrun ook een sportief tintje. Van elke klas kwam een vertegenwoordiger in actie bij een circuit dat was uitgezet in de gymzaal. Na een opwarmrondje moesten de deelnemers drie rondjes afleggen en dit ging er bijzonder fanatiek aan toe. Flink aangemoedigd door hun klasgenoten werd er dapper gestreden. Evenals vorig jaar was het Kyano Bussink die zich de snelste toonde, maar ook de achtervolgers bleven strijden tot de laatste meter, waar Gert-Jan Wassink ze opving met een high-five als beloning voor de geleverde prestatie. De komende weken zullen de leerlingen tijdens de sportlessen goed worden voorbereidt op de Scholierenrun en naast de trainingen op school, zullen de scholieren ook een gastles op de accommodatie van AVA`70 ontvangen.       

De Gerard Tebroke Memorial wordt op 24 mei a.s. afgewerkt in het centrum van Aalten. De leerlingen lopen dan 3 rondjes van 1 kilometer met telkens de passage door de hardlooparena op de bomvolle Markt. De aanmoedigingen en het applaus van het publiek geven telkens een stoot adrenaline richting de finish. Veel scholieren zullen na afloop versteld staan van hun eigen prestaties, als ze met een medaille om de nek en een gevulde bidon weer huiswaarts gaan. Misschien zit er zelfs wel een zelfde carrière in als Gert-Jan Wassink en lukt het om van de hobby je beroep te maken? Meedoen is meemaken en ervaren. (FR)

dinsdag 25 februari 2025

Vetloopje: nuttig voor iedereen, maar hoe pak je dat aan?

Een vetloop is een zeer rustige, korte duurloop die je 's ochtends op een lege maag uitvoert
Vetloopjes kunnen je niet alleen helpen om wat overbodige kilo's te verliezen, ook voor langeafstandslopers zijn nuchtere duurlopen een interessante trainingsvorm. Energy Lab-coach Paul Van Den Bosch legt uit.

Wat is een vetloopje?
Een vetloop is een zeer rustige, korte duurloop die je 's ochtends op een lege maag uitvoert. Je loopt in de hartslagzone LSD (Long Slow Distance, 70 - 75% van je maximale hartslag). Via deze trainingsvorm ben je er zeker van dat de energie geleverd wordt door de verbranding van vetten. Na een nachtje slapen zijn je suikerreserves immers zo goed als volledig opgebruikt en wordt in de plaats daarvan je vetmetabolisme in gang gezet.

Interessant om kilo's kwijt te spelen ...
Vetloopjes zijn dus per definitie interessant voor mensen die willen afvallen. Nog al te vaak wordt gedacht dat je kilo's kwijtraakt door goed te zweten en buiten adem te zijn na je training, maar door zo intensief te sporten verbrand je in hoofdzaak suikers. Een trage duurloop op een lege maag is dus veel efficiënter. Het helpt je af te vallen, maar enkel in combinatie met een gezond voedingspatroon, want dat blijft uiteraard nog altijd de basis.

Ze zijn ook nuttig voor langeafstandslopers
Ook heel wat langeafstandslopers nemen vetloopjes op in hun trainingsschema. Als je het uiterlijk van een doorsnee marathonloper bekijkt, weet je dat ze dat niet meteen doen om af te vallen. Door veel op een nuchtere maag te trainen, zullen deze atleten in een wedstrijd langer hun vetreserves kunnen aanspreken. Die zijn in tegenstelling tot suikers namelijk bijna onuitputtelijk. De op deze manier opgespaarde suikers kunnen later in de race nog aangesproken worden om energie te leveren als het tempo de hoogte in gaat.

Tips voor een geslaagd vetloopje
1. Een nuchtere duurtraining uitvoeren is niet altijd gemakkelijk. Zeker in het begin zal je soms starten met een ijl gevoel. Niet eten betekent trouwens niet dat je niet mag drinken voor de training. Integendeel: minstens een glas water voor je vetloopje is ten zeerste aangeraden.

2. Het kan een tijd duren vooraleer je echt gewend bent aan deze vorm van trainen. Als je een onervaren vetloper bent, begin je het best met sessies van een twintigtal minuten. Na verloop van tijd kan je je nuchtere duurtrainingen opdrijven tot drie kwartier of maximum een uur, maar zeker niet langer! Wie in zijn trainingsschema echt het accent legt op vetloopjes, kan er tot drie per week doen. Het is dan wel aangewezen om telkens een dag tussen te laten.

3. Last but not least is het erg belangrijk om een stevig ontbijt te nemen na je vetloop. Alle suikers zijn dan immers opgebruikt, mochten die alsnog aanwezig zijn geweest na de nachtrust. Leg bij het eten dan ook een stevig accent op suikeropname, zoals pannenkoeken of brood met confituur. Zéker als je later op de dag nog een andere training op het programma hebt staan. (bron)

zondag 23 februari 2025

UItslagen van de Jutbergtrail in Dieren

Henk, Raymond, Jannelien en Paula
Uitslagen:

7.5 kilometer: Tobias Holtman 38.58

15 kilometer: Sergio Griffioen 1:13.14, Raul Griffioen 1:18.41, Maria Griffieon 1:35.21, Tonnie Rave 1:37.47, Linda Demkes 2:06.22, Gert Tolkamp 2:06.31, Jolanda Jansen 2:06.36

22.5 kilometer: Renee Houwers 2:06.12, Gerrit Dijkslag 2:06.12, Gerben Heinen 2:06.42, Hans Winkelhorst 2:08.15, Jannelien Magis 2:43.42, Raymond Bohm 2:43.42, Henk Lammers 2:43.43, Paula Verwaaijen 2:43.43

26 kilometer: Harm te Hennepe 2:21.22

30 kilometer: Henrie Drenthel 3:42.43

Klik op de link voor alle uitslagen

uitslagen

site organisatie

Uitslagen van de 54e Volkslauf in Vreden (D)

Hans Monasso, 3e plaats M55 op de halve marathon
Uitslagen:

5 kilometer: Jop Reuvekamp 18.18, Dennis Teunissen 19.31, Wim Brinkman 22.19, Dirk-Jan Robbe 27.21

10 kilometer: Ruud Baars 37.09, Henk Mengers 48.10, Erwin Sloetjes 49.56, Wim Rensink 49.56, Hans van de Noort 51.11, Hans Menting 56.38, Karin Robbertsen 61.07, Harm van Orden 63.12

Halve Marathon: Maurice van Veen 1:29.43, Hans Monasso 1:36.55, Niels Houwer 1:51.32, Minou Harbers 1:53.13, Evelien Wolterink 2:00.38

Klik op de link voor alle uitslagen

5 kilometer

10 kilometer

halve marathon

site organisatie

Wim Brinkman, 1e plaats M65 op de 5 kilometer

zaterdag 22 februari 2025

10 atleten om op te letten tijdens de NK indoor senioren in Apeldoorn

Het Omnisport in Apeldoorn

Persoonlijke records, limieten voor de EK en WK indoor, nationale records. Veel meer dan alleen nationale titels staan op het spel zaterdag 22 en zondag 23 februari tijdens de ASICS NK indoor senioren. De tweedaagse in Omnisport Apeldoorn markeert de laatste kans op EK-deelname in hetzelfde indoorstadion twee weken later, want na de NK worden de laatste beslissingen gemaakt. 10 atleten die volgens ons hierbij een grote rol spelen op een rij.

Britt Weerman

De titelfavoriet die het eerst in actie komt in Omnisport is een hoogspringnaam van faam. Britt Weerman springt langzaam richting haar vorm van twee jaar geleden, toen ze in Istanboel vrij onverwachts zilver pakte op de EK indoor. Voor het toernooi heeft ze nog geen limiet (1.96 meter) binnen, mede door een kwakkelende winter als gevolg van blessures. Echter is kwalificatie goed mogelijk door een positie na dit weekend op de Europese ranglijst. De beste seizoensprestatie van de nationaal recordhoudster staat op 1.87 meter. Glenka Antonia en Sofie Dokter lijken Weermans voornaamste tegenstanders.

Lieke Klaver

Op de NK indoor kiest Lieke Klaver traditiegetrouw gewoon voor haar geliefde 400 meter. Uitzondering en aderlating is dat Femke Bol – heeft laten weten alleen op de EK indoor in estafettevorm uit te komen – er niet bij is. Het wordt waarschijnlijk een solorace, waarbij het moeilijk gaat worden voor Klaver voor het eerst onder de 50 seconden te duiken indoor. Interessanter voor de kritische kijker: wie kan er in de slipstream mee bij het invoegen richting het 200-meterpunt? Brede keuze: Cathelijn Peeters (limiet EK op zak), Eveline Saalberg, Lisanne de Witte, Myrte van der Schoot en Madelief van Leur.

Jessica Schilder

Zij gaat zaterdag direct op voor de finale en is nationaal recordhoudster. Jessica Schilder liet deze maand 20.09 meter optekenen en stootte ook al 20.01. Logisch dat ze kwalificatie voor de EK en WK indoor al op zak heeft. Ook met een stoot voorbij de 19,5 meter lijkt ze haar elfde nationale titel (indoor+outdoor) te kunnen pakken. Jorinde van Klinken, die nog 18.90 meter moet stoten voor directe EK-plaatsing en nog twijfelt over ambities met betrekking tot de WK, kan sterke tegenstand bieden.

Niels Laros

Deze veelvraat komt zaterdag in actie op de 3000 meter, waarvan meteen een finale wordt gelopen. Niels Laros is topfavoriet, dankzij zijn Nederlands record van 7:29.49. Al mag rekening worden gehouden met titelverdediger Mahadi Abdi Ali, die een kleine twee weken recordhouder was. Laros’ trainingsgenoot Stefan Nillessen had ook even de toptijd op de langste indoorafstand, maar kiest voor de 1500 meter. Op de 3000 meter zijn Noah Baltus, al loopt hij misschien de 1500, en meervoudig indoorkampioen Tim Verbaandert ook kandidaten voor het podium.

Samuel Chapple

Zijn naam prijkt bovenaan de startlijst voor de vier rondes in Omnisport, met zaterdagavond de series en zondagmiddag de finale. Samuel Chapple stuntte door in een maand drie nationale indoorrecords achter zijn naam te zetten: op de 800 (1:45.46), 1500 (3:15.61) en de incourante 1000 meter (2:16.09). Grote concurrentie kan verwacht worden van Ryan Clarke, Nederlands outdoorkampioen 800 meter. Chapple en Clarke missen nog de WK-limiet. In het bijzijn van Dion Eijssen, die kwalificatie voor de EK onder 23 jaar op zak heeft, kan daar verandering in komen.

Taymir Burnet

Deze allroundsprinter heeft de snelste tijd achter zijn naam staan van het veld op de 60 meter (6.63 seconden) en werd nog nooit nationaal kampioen op deze korte sprint. Zijn persoonlijk record staat slechts één honderdste rapper. Bij de afwezigheid van nationaal recordhouder Raphael Bouju mag Burnet wel rekening houden met Elvis Afrifa, nationaal kampioen op de 100 meter. Ook Afrifa is nog niet zeker van EK-deelname, terwijl hij een finaleplaats op dat titeltoernooi als mikpunt heeft gesteld. De mannen sluiten het zaterdagprogramma rond 19:50 uur af met de finale.

Douwe Amels

Ook bij de mannen is nog geen Nederlandse hoogspringer zeker van EK-deelname in het tweede weekend van maart. En dan is Douwe Amels de regerend Europees indoorkampioen. In Istanboel steeg hij die zondagavond in maart met 2.31 meter flink boven zichzelf uit, daarna kwam de nationaal recordhouder niet meer in de buurt. Net als Britt Weerman staat Amels op de drempel van EK-deelname via de Europese ranglijst. Wie Amels zondag van zijn 22e (!) nationale titel kan weerhouden is zijn trainingsgenoot Ridzerd Punt, met een verbazingwekkende 2.18 meter gekwalificeerd voor de EK onder 23 jaar.

Marijn Kieft

Hoewel ze qua prestatie best ver boven haar concurrentes uitstijgt, mag niet vergeten worden dat Marijn Kieft pas 18 jaar is. De nationaal recordhoudster polsstokhoogspringen bij de junioren (4.41 meter) is in flinke sportieve strijd verwikkeld met haar trainingsgenootje Elise de Jong. Kieft begon het seizoen als recordhoudster, De Jong snoepte af en sinds eind januari is eerstgenoemde weer leidster. 4.70 meter is niet realistisch, limiet EK indoor, maar beiden mogen bijna zeker naar de EK U20. In de nationale polsstokstrijd mag zeker ook Marijke Wijnmaalen worden genoemd, regerend indoorkampioene.

Jeff Tesselaar

Via de Europese ranglijst hoopt deze nummer twaalf van Europa op de tienkamp zich nog te plaatsen voor de EK, op de zevenkamp (indooronderdeel). Jeff Tesselaar is als regerend kampioen in de buitenlucht de te kloppen man in de strijd om de nationale indoortitel verspringen. Zijn beste seizoensprestatie is 7.42 meter, die van David Cairo ligt twaalf centimeter lager. Als underdog zondagmiddag hoopt Cairo, van de concurrerende Amsterdamse atletiekvereniging, zijn tegenvallende outdoorseizoen 2024 recht te zetten.

Pauline Hondema

We blijven even in de verspringbak, want ook de topfavoriete bij de vrouwen mag worden genoemd. Pauline Hondema verbeterde dit seizoen namelijk twee keer het nationaal indoorrecord, dat nu op 6.70 meter staat. Daarmee is de olympisch debutante van vorig jaar voor EK-zekerheid nog wel 10 centimeter verwijderd van de limiet. Op het vernieuwde kunststof in Apeldoorn zou het moeten kunnen. Outsider in de titelstrijd zondagmiddag is Bente van der Stoel, die dit seizoen 50 centimeter minder ver liet optekenen. (bron)

vrijdag 21 februari 2025

Kilometertje erbij?

Trainen is bouwen
Veel schema’s bieden ons een weg omhoog met telkens een iets langere duurloop. Maar niet iedereen past in die op papier zo logisch klinkende formule. Hoe pak je wel de verlenging van je duurkilometers aan?

Sla de boeken, websites en apps er op na. Bijna allemaal komen ze met de 10 procent regel voor hardlopers. Als zoveel goed geïnformeerde bronnen dit advies geven dan zal het wel waar zijn, denkt de hardloper. Nee, het kan ook anders uitpakken. Je bent maar een mens. Ook iemand die goed traint kan na zijn duurloop met die extra 10% met kleine pijntjes uitkomen.

Klein wordt snel groot met 10% per week
Kleine pijntjes gaan vaak door naar grote gevolgen. Een beeld dat je liever niet werkelijkheid ziet worden want het betekent stilstand. Die kleine zaken duiden op overbelasting. Als je na lichte overbelasting de week erop weer 10% erbij telt weet je wel waar je uitkomt. Zeker als je na 3 weken op plus 30% zit. Dan gaat er echt wat pijn doen.

Nee, de 10% regel hoeft niet overboord. Deze heeft zich in  de praktijk vaak genoeg bewezen. Wel de manier waarop je er mee omgaat. Het bovenstaande laat al zien dat je als hardloper waarvoor die 10% eigenlijk té zwaar is, je al snel in de gevarenzone loopt.

Luisteren naar 10%
"Luister naar je lichaam”, artsen, coaches en trainers geven je regelmatig deze woorden mee. Je zegt ja maar je voelt niet direct aan hoe je daar mee kunt omgaan. Stel je loopt een duurloop van 15 kilometer. Dat betekent dat je de volgende week 16,5 kilometer mag lopen volgens de 10% regel.

Liep super!
Heb je echt geen enkel probleem met deze extra 1,5 kilometer? Dan moet je eerlijk het gevoel hebben dat je energie over hield en dat alle pezen, spieren en cardiovasculaire zaken je perfect dragen zonder pijntjes. Je kunt dan zonder probleem volgende week 10% bij je afstand optellen.

Geen extra 10%
Als die extra 1,5 kilometer rottig aanvoelde en kleine pijntjes ontstonden is het tijd om de volgende week niet extra 10% te lopen. Je loopt volgende week weer je duurloop maar je blijft bij die 16,5 kilometer. Zorg eerst dat je lichaam de tijd heeft om deze aanpassing te verwerken.

Terug naar de 15?
Wat als het echt tegenviel? Terug naar af en ontvang geen bonus. Als kleine pijntjes of problemen groter zijn geworden in de 16,5 kilometer is het zeker tijd om terug te keren naar een afstand die je wel zonder problemen aflegt. Dat is de 15 of misschien moet je overwegen nog 1 of 2 kilometertjes minder weg te roffelen.

Waarom is minder meer?
Minder is meer. Een bekende uitspraak en die geldt zeker voor de hardloper met kleine problemen. Met minder duurkilometers gaat je herstel sneller en krijgt je gehele gezondheid een boost. Je moet uitkomen onder het punt waarop trainen uitputten is van je lichaam. Trainen is bouwen. Als dat betekent minder stenen stapelen, oftewel kilometers lopen, dan moet je dat zeker doen. Hervind je balans en probeer dan de stap omhoog te maken.

Als het lukt, probeer wel de regelmaat van je trainingen vast te houden. Vanuit die positie kun je veel makkelijker terugkeren naar langere afstanden. (bron)

donderdag 20 februari 2025

Marijke Esselink (AVA'70) wint NK meerkamp

Marijke Esselink (foto's Dennis Brouwer)

In het weekend van 8 en 9 februari jl. vond in het Omnisportcentrum in Apeldoorn de Nederlandse Kampioenschappen meerkamp plaats. Onder de deelnemers bij de Senioren ook AVA`70-lid Marijke Esselink, die de trainingen voornamelijk afwerkt in haar woonplaats Heerenveen. De 25-jarige atlete uit Meddo kende een moeizame winterperiode door problemen aan de rug en scheenbeen. Toch besloot ze deel te nemen aan de meerkamp om te kijken hoe ze er momenteel voor staat.

Tijdens de wedstrijd kwam Esselink er achter dat persoonlijke records er niet in zaten en daarmee tevens de limiet voor de E.K.-indoor onhaalbaar bleek te zijn. Omdat ook de rugpijn opspeelde, twijfelde ze of ze de vijfkamp wel moest afsluiten met het laatste onderdeel, de 800 meter. Een peptalk van trainer Sybout Wijma wist Esselink te motiveren en ze besloot dan ook van start te gaan. De race verliep niet zeker niet vlekkeloos en ze had zware, pijnlijke benen, maar leverde haar uiteindelijk wel de Nederlandse titel op. Een mooie beloning voor haar doorzettingsvermogen en ook een stimulans voor de komende periode.

Komend weekend start Marijke op de onderdelen kogelstoten en de 60 meter horden bij de NK indoor, wederom in Apeldoorn. Daarna richt ze haar pijlen op internationale zevenkampen. Bij de prestigieuze zevenkamp in het Oostenrijkse Götzis eind mei wil Esselink zich proberen te kwalificeren voor de WK in Tokyo. Een grote uitdaging, want ze zal haar persoonlijke puntenrecord (6222) uit 2023 flink moeten verbeteren. En dan is ze nog afhankelijk van de resultaten van andere Nederlandse meerkampsters.

Maar eerst gaat AVA`70-lid Marijke Esselink komend weekend tijdens het NK indoor op jacht naar een medaille in Apeldoorn en daar kijkt ze al naar uit, want de atlete heeft zeker kansen, met name bij het onderdeel kogelstoten! (FR) 

woensdag 19 februari 2025

Lammers al 20 weken bezig met NK indoor

Joost Lammers (foto: Roel Kleinpenning)

Omnisport in Apeldoorn is komend weekeinde het kloppend middelpunt van de Nederlandse atletiek. Dan wordt het NK indoor gehouden, een kampioenschap waar menig atleet zijn zinnen op heeft gezet. Sprinter Joost Lammers van atletiekvereniging AVA'70 uit Aalten begon zijn voorbereiding op het toernooi al op 7 oktober 2024. "Twintig weken van voorbereiding, de laatste dagen voor de wedstrijd neemt de spanning wel wat toe."

Door Remko Alberink

Lammers komt in Apeldoorn in actie op de 60 meter en 200 meter. Op de ene (60 meter) is hij beter dan op de andere (200 meter), al vindt hij de langere afstand het leukst. "Mijn voorbereiding bestaat uit vijf blokken van vier weken", geeft de Aaltenaar aan. "Elke week heb ik vijf trainingen."

Fitheid

Door de opbouw van de trainingen voelt Lammers zich groeien. "Je voelt de theid toenemen en merkt dat het lichaam er nu klaar voor is. Dat is aanvankelijk niet zo, dan zijn de trainingsblokken zo zwaar dat je dat gevoel niet hebt."

Gedurende die twintig weken was er een kleine hapering. "Aan het eind van het eerste blok raakte ik geblesseerd aan de enkel, dat heeft maar even geduurd. Dankzij het goede werk van fysiotherapeut Mark te Brake kon ik al vrij snel weer de training hervatten."

In de aanloop naar het nationaal kampioenschap liep Lammers verschillende wedstrijden. "Ik ben een atleet die veel wedstrijdritme nodig heeft. Zo liep ik in Amsterdam, in Dortmund en al meerdere wedstrijden in Apeldoorn."

Test

Zoals afgelopen zaterdag, waar een laatste test Lammers een tijd van 7,15 seconden op de 60 meter opleverde. "Apeldoorn heeft nu een heel snelle baan, misschien wel de snelste van Europa. Dat komt omdat het EK hier gehouden wordt. Daarvoor is de baan met nieuw kunststof vernieuwd. In Amsterdam kom je niet vooruit en Dortmund is ook wel snel, maar oud."

Want waar een voetbalveld hooguit gras of kunstgras als ondergrond heeft, is een atletiekbaan nimmer hetzelfde. Lammers: "Een indoorbaan heeft een lengte van 200 meter. De bochten lopen overal telkens net iets anders. Ze lopen ook iets omhoog, waardoor de snelheid van een loper afneemt. Daarom zie je ook snellere tijden op de 200 meter buiten (met één bocht, RA) dan op de 200 meter indoor, met twee bochten."

De 60 meter spreekt tot zijn verbeelding. "Er doen 48 atleten mee, ik heb de 40ste tijd van het deelnemersveld. Maar het is gewoon fantastisch om daar te lopen tegen atleten die de Olympische Spelen hebben gehaald."

Start

Waar hij het minst over inzit, is het door-accelereren. "Mijn zwakke punt is mijn start. Dat luistert altijd zo nauw met het startblok. Een goede start is essentieel. Voor mij blijft dat zoeken, dat is echt stoeien met het startblok. De positie in het startblok is soms net een wiskundig spelletje. Het gaat over hoe je je voeten neerzet, waar je druk moet geven om zo optimaal mogelijk te starten."

Starten is trainbaar, beaamt ook Lammers. "Maar dat doe je in twee trainingen per week. En je kunt elke keer vijf tot tien starts trainen, dus dat zijn er maximaal vijftien per week."

Wat daarnaast helpt, is het terugkijken van beelden en het praten met collega-sprinters. "De sprinters helpen elkaar, door hier met elkaar over te praten hoor je sommige dingen die je goed kunt gebruiken. Daarnaast heb ik veel aan Mees Prinsen, die me begeleidt." Naast de reactiesnelheid bij het startschot is daarna de eerste, tweede en derde pas erg belangrijk voor een goed eindresultaat. "Het is echt een ketenreactie van die gebeuren in korte tijd", vat de atleet van AVA'70 samen. Met Marijke Esselink, vorige week winnares van het NK meerkamp, is Lammers de enige afgevaardigde van de Aaltense atletiekvereniging komend weekeinde.

De laatste weken voor het evenement is het meeste trainingswerk reeds gedaan. "Dan zijn de trainingen wat minder vaak, minder lang en minder zwaar", vat hij samen. De vraag wanneer hij tevreden is, kent een snel antwoord. "Als ik plezier heb en op de 60 meter mijn persoonlijk record heb aangescherpt tot onder de 7,10 seconden", antwoordt hij.

Ervaring

Een mooie NK-ervaring was in 2024. "Toen was Omnisport helemaal uitverkocht. Dat was zo gaaf om je wedstrijd te lopen. Ik weet natuurlijk ook wel dat iedereen voor Femke Bol kwam en niet voor Joost Lammers, maar Femke liep pas aan het eind van de middag en in de ochtend was het ook al vol."

Zijn halve finaleplaats op het NK outdoor 2024 in Hengelo herinnert hij zich ook nog. "Daarmee verraste ik best wel."

Het wordt komend weekeinde zijn vierde nationale titelstrijd. "Zaterdag eerst de 60 meter. Dat is maar goed ook, want de 200 meter slurpt al je energie uit je lichaam. De 60 meter vraagt een andere benadering, op zondag wordt de 200 meter gelopen."

De laatste dagen deze week zal de spanning ook bij Lammers toenemen. "Dat is dan gezonde spanning. Ik visualiseer dan alles en dat helpt me. Dan trek ik mezelf wat terug en bekijk ik ook beelden, van speciale momenten die beter kunnen en ook van goede races. Daar moet ik de balans in vinden." (bron)

dinsdag 18 februari 2025

EK mascotte bezoekt AVA'70

EK mascotte De Champ met de jeugdleden van AVA'70

Men heeft er even op moeten wachten, maar zaterdag was het dan eindelijk zover. Een delegatie van de Atletiekunie bracht een bezoek aan het complex van AVA`70 en ook de E.K.-mascotte Champ liet zich zien. Van donderdag 6 tot en met zondag 9 maart a.s. vindt in het stadion Omnisport in Apeldoorn de Europese Kampioenschappen indooratletiek plaats en om dit evenement te promoten wordt er wekelijks een bezoek gebracht aan een atletiekvereniging in het land. AVA`70 behoorde tot één van de geselecteerde clubs en zaterdag tijdens de pupillentraining fungeerde de Aaltense vereniging als gastheer. Er waren maar liefst 70 pupillen aanwezig om zich, gehuld in clubkleding, van de allerbeste kant te laten zien. Het enthousiasme was bijzonder groot bij de jonge talenten en dat werd alleen maar groter, toen de E.K.-mascotte de baan betrad en zich mengde tussen de jeugdleden.

Annelies Bolk, projectmedewerker sportaanbod en promotie van de Atletiekunie stond het gebeuren vanaf de kant met een brede glimlach te bekijken en genoot met volle teugen van de fanatieke sportbewegingen op de baan. De reden dat de E.K.-mascotte een bezoek was aan AVA`70 was het feit, dat de Atletiekunie veel waardering heeft voor de wijze waarop de club de hechte vrijwilligerscultuur uitdraagt. De trotse voorzitter van AVA`70, Arja te Brake, laat in een gesprekje met Annelies Bolk weten, dat de club zich richt op “een leven lang AVA`70.” Er is daarbij veel aandacht voor alle doelgroepen die er zijn. Beginnend bij de jeugd tot de wat ouderen. Hoe houden we iedereen in beweging?

De vereniging gaat daarbij nieuwe uitdagingen niet uit de weg. Sportief wandelen, powerwalking, een framerunnersgroep, een clinic voor beginnende lopers….het vindt allemaal plaats bij AVA`70. Uiteraard zijn er daarnaast ook diverse hardloopgroepen op niveau, is er specialisatie van technische onderdelen en krijgen de pupillen en junioren alle aandacht en mogelijkheden om vooral veel plezier te beleven aan het sporten bij AVA`70.

Joppe Roos (22 jaar en jeugdtrainer) vult aan, dat er bij de club naast de reguliere trainingen en tal van wedstrijden die worden georganiseerd, ook heel veel andere activiteiten plaatsvinden. Dat kan alleen plaatsvinden dankzij de grote en enthousiaste inzet van een peloton aan vrijwilligers. Er is veel waardering voor de leden die een steentje bijdragen aan alle activiteiten en er wordt op tal van terreinen samengewerkt en dit zorgt voor een sterke onderlinge verenigingsband.

Annelies Bolk hoort de verhalen en geeft aan, dat AVA`70 zich hierbij onderscheidt van diverse andere verenigingen, zo weet ze uit ervaring. De mascotte wordt erbij gehaald en hij schenkt Arja te Brake het E.K.-estafettestokje om door te geven waar AVA`70 goed in is: de hechte vrijwilligerscultuur! De Champ rent vervolgens nog maar weer een keer naar het middenterrein voor een mooie groepsfoto, waar de handen meermalen juichend de lucht in gaan! (FR) 

maandag 17 februari 2025

Kiplimo verpulvert wereldrecord op de halve marathon

Kiplimo schreef geschiedenis in Barcelona

Jacob Kiplimo heeft zondag in Barcelona het oude wereldrecord op de halve marathon van de tabellen geveegd. De 24-jarige Oegandees finishte in 56'41", maar liefst 49 seconden onder de vorige besttijd van de Ethiopiër Yomif Kejelcha. Jacob Kiplimo kreeg zondag in Barcelona een halve marathon in ideale wedstrijdomstandigheden voorgeschoteld. Met 13 graden en zo goed als geen wind waren de ingrediënten er voor een absolute supertijd.

Die kwam er ook. Kiplimo liep weg van de concurrentie en vloog naar een tijd van 56'41". Daarmee doet hij maar liefst 49 seconden af van het oude wereldrecord van de Ethiopiër Yomif Kejelcha. Onderweg naar zijn toptijd verbeterde Kiplimo en passant ook nog het wereldrecord op de 15 kilometer tot 39'47". Op de piste veroverde Kiplimo al brons op de 10.000 meter tijdens de Olympische Spelen van Tokio (2021) en op het WK in Eugene (2022). (bron)

zondag 16 februari 2025

Fartlek om (weer) op te bouwen

Sommige lopers hebben er een hekel aan, voor andere lopers is fartlek de favoriete training. Doe jij het al?

Fartlek, het spel met de snelheid, wordt vaak voorgesteld als een half uurtje ravotten voor de hardloper. Dat kan, maar dan doe je nog niet genoeg met dit spel. Pak het echt goed aan en je merkt de verbetering van je conditie. Fartlek in je trainingsaanpak, daar kun je echt op bouwen.

Het mooie van fartlek is het ongestructureerde spel in je training. Je gaat hardlopen, versnellen, vertragen, extra inzet heuvel op, of juist heuvel af omdat je je pasritme wilt verhogen. Dit type training kun je uitstekend combineren in je wekelijkse trainingsschema omdat je helemaal vrij bent in de intensiteit. Voel je je een week niet zo fit, dan pas je de lengte en inzet in de fartlek aan. En toch heb je dan het voordeel dat je weer jezelf uitdaagt.

Start niet té snel met Fartlek

Als je genoeg kilometers hebt gemaakt dat je helemaal fit bent, kun je met fartlek beginnen. Pas als je een redelijke basis hebt kun je deze training langer volhouden en haal je er meer plezier uit. Daarom, start niet té vroeg en voer de intensiteit van de snelle of krachtig uitgevoerde kilometers langzaam op.

Altijd erbij

Het mooie van de fartlek, het past prima bij je weekschema. Je hoeft niet een complete training te besteden aan fartlek. Laat het gerust een onderdeel zijn van een duurloop. En 12 kilometer duurloop met daarin een tien minuten uitgevoerd als fartlek geeft je veel voldoening. Zeker als je de duurkilometers daarna ook in een goed tempo uitloopt.

Gouden combinatie bij tapering

De korte vorm van fartlek past ook goed in je periode  van tapering. Je brengt in die tijd het aantal kilometers omlaag maar de kilometers die je loopt, worden sneller gelopen. In die aanpak past fartlek. Je maakt je fartlektraining maar wel intensiever, met kortere herstelpauzes en langere snelle stukken.

Tempowisseling, zo makkelijk

Loop in je periode van tapering minstens 1x in de week in deze vorm. Het helpt je niet alleen aan snellere benen. Het levert je ook benen op die makkelijker kunnen omgaan met tempowisselingen. Dat is altijd handig, je kunt dan reageren op concurrenten maar ook op plotselinge sterke wind. Of die paar klimmetjes in het parcours.

Ben je beginner? Probeer dan in een duurloop 4 snelle stukken te lopen van 30 tot 60 seconden. Ben je een ervaren loper, dan kun je grenzeloos met spelen. Vaak worden korte sessies van bijvoorbeeld een kwartier toegevoegd aan een duurloop. Trainingen die helemaal gericht zijn op fartlek duren ongeveer 30 minuten.

Voorbij je grens

Als je veel duurkilometers maakt, kom je bij een punt waarbij je niet sneller gaat. Het is een van de lastigste punten in hardlopen, voorbij je grens gaan van dat tempo dat je zo makkelijk loopt. Door trainingen te variëren, ja iedere week, kun je die grens langzaam hoger zetten. Door het speelse karakter van fartlek kun je altijd werken aan die grens. Fartlek is echt een trainingsonderdeel waarop je je progressie kan bouwen.

Harder werken aan herstel

Heb je een fartlektraining gelopen? Denk dan extra aan herstel. Een stevige fartlek, al is het maar een kwartier bij een andere training, kost veel energie. Wil je de dag erna hardlopen? Plan dan wat korte of een makkelijke training in. (bron)

zaterdag 15 februari 2025

Duurlopen verbeteren je basisconditie

Werken aan je basisconditie levert heel veel voordelen op
Het is best leuk om snelle trainingen te lopen en het is 'kicken' als je een pr tijdens een wedstrijd loopt. Om dat te bereiken heb je maar een relatief klein deel aan snelle trainingen nodig. Voorwaarde is wel dat je een goede basis conditie hebt en die goed op peil weet te houden. Hiervoor moet je wel de nodige kilometers lopen. Wel leuk, al die kilometers maken. Daar valt nog genoeg over te vertellen. Werken aan je basisconditie levert heel veel voordelen op.

Goed of té hard
De meeste trainingen, of je nu traint voor een 5, 10 of 21 kilometer, loop je op een tempo waarbij je je nog verstaanbaar kunt maken. Dat tempo hangt natuurlijk van de loper af, bij iedere loper is dat weer anders. Red je het niet om korte zinnen tegen je looppartner te uiten, dan ga je te hard. Met verstand trainen betekent dat je niet iedere trainingssessie tot het gaatje kunt gaan. De ‘praatgraadmeter’ helpt je bij het vasthouden van je tempo. Je weet al snel wanneer het té hard gaat. Ook al loop je in je eentje, spreek een paar korte zinnen uit en je weet hoe het zit. Smokkel daar niet bij, spreek ze verstaanbaar uit.

Sorry, ik kan je niet meer volgen
En dan nog een factor om te meten of je te hard gaat. Daar hebben trainers het nooit over. Als je niet meer echt het antwoord van je looppartner kunt bevatten, ga je zeker te hard. Je bent dan zo bezig met dat hoge tempo dat de zinnen je niet meer bereiken. Je kunt er niets mee want je hebt alle aandacht nodig om hard te lopen.

Ontwikkeling basis
Is dat nou goed, veel hardlopen op een tempo dat je nog redelijk goed afgaat? Ten eerste is er ontwikkeling mogelijk in de ‘praatgraadmeter’. Kun je nog je start als hardloper herinneren? Al na een kilometer kon je geen woord meer uitbrengen, laat staan begrijpen wat de ander nou toch ook al weer zei. Nu ren je met een lekker tempo rond en je kunt met groot gemak een samenvatting van je favoriete serie van gisteravond vertellen. Je ‘praatgraadmeter’ gaat vooruit met je vorm. Dat is mooi nieuws. Je ontwikkeling kun je horen, in je eigen woorden.

Effe doorbijten
Bij uitstek is het vele trainen voor je basisconditie de kans om nog een andere factor als hardloper te bevorderen. Je moet voor snelle tijden ook een doorzetter zijn. Bij het bouwen aan je basisconditie gaat het niet om snelle tijden maar je gaat wel steeds langer of verder lopen. Doorzettingsvermogen heb je dan zeker nodig. Even op de tanden bijten, deze week nog een kilometer erbij. Die kracht kun je straks in je wedstrijd of training gebruiken om sneller te zijn. Doorzetten loont op meerdere fronten.

Verder levert goede aanpassingen op
Veel lopers vinden het heerlijk. Gewoon er op uit, niet nadenken over tijden maar een paar uur lopen. Zij gaan ver. Dat gaat natuurlijk met kleine stapjes. Het voordeel van veel in een redelijk makkelijk tempo lopen: je lichaam gaat zich aanpassen. Hoe verder je gaat, hoe beter het lichaam zich aanpast op het hardlopen. Aanpassen op de uitdaging om zuurstof om te zetten in energie. Om met sterke spieren, pezen en banden optimaal de hardlooppas te maken. Je systeem om energie om zetten wordt alsmaar verfijnder. Dat optimale transportsysteem gaat je natuurlijk ook winst opleveren als het om snelheid gaat.

Basis nodig voor snelle trainingen
Misschien is dit laatste voordeel van het vele werk aan je basisconditie nog belangrijker. Je spieren, pezen en banden raken gewend, getraind. Die kracht kun je gebruiken in de 1 tot 2 keer in de week als je wel de gashendel opendraait. Je raakt minder snel geblesseerd bij die snelle trainingssessies. Je sterke basis kan wel wat opvangen. Mooi toch, als je zo een robuuste en flexibele loper bent. (bron)

donderdag 13 februari 2025

Pijn in je knie tijdens het hardlopen. Wat nu?

Pijn in je knie?

Je bent lekker bezig met je rondje hardlopen. Maar je merkt dat er een zeurende pijn op komt zetten in je knie. Wat moet je doen? De pijn negeren en doorrennen? Want no pain no gain en je wilt je toch ook niet aanstellen, zeker als je in gezelschap loopt. Stoppen en een taxi bellen is dan ook weer zo slap. Een lastig dilemma. En zeker als de pijn in je knie ook aanwezig blijft na je loopje. Ga je dan wel weer hardlopen? In dit blog leg ik uit hoe je hier mee moet omgaan om ervoor te zorgen dat de pijn in je knie niet voor langere tijd je hardloopplezier verpest.

De soort pijn

Ten eerste is het belangrijk om de soort pijn goed te duiden. De ene pijn is de andere niet. Pijn als gevolg van verzuurde spieren of de pijn van buiten adem zijn na een sprinttraining is de “goede” pijn. Deze pijn herstelt snel en zorgt ook voor een goede trainingsprikkel. Zeurende pijn die erger wordt tijdens sporthervatting is pijn die je serieus moet nemen en waar je niet “doorheen” moet lopen. Ook stekende pijn is een signaal dat er mogelijk iets dreigt te beschadigen en dit is ook iets wat je ook niet moet negeren.

Dus wat moet je doen bij een stekende of zeurende pijn in je knie? In ieder geval er niet doorheen proberen te rennen. Stop en ga even wandelen. Probeer het dan opnieuw. Meestal gaat het dan weer wat beter, afhankelijk van de aard van de blessure. Het belangrijkst is dat je het patroon probeert te doorbreken. Als de pijn bijvoorbeeld na 5 minuten optreedt, loop dan 4 minuten hard en wandel 1 of 2 minuten en loop dan weer 4 minuten. Zo kom je wel thuis zonder dat je de klacht flink verergerd.

Probeer thuis de knie te koelen. Dit helpt in ieder geval tegen de pijn, en mogelijk ook tegen een eventuele ontsteking. Al is de wetenschap daar nog verdeeld over.

De pijn blijft nog aanwezig na het loopje

Maar wat doe je nu als de pijn na 2 dagen rust nog niet helemaal verdwenen is terwijl je wel je trainingsrondje gepland hebt voor vandaag. Ga je wel lopen of geef je het nog even rust? Dat hangt van de intensiteit van de pijn af. Als je de pijn een cijfer zou moeten geven tussen de 0 (geen pijn) en 10 (ondraaglijke pijn) en deze is meer dan een 5 dan zou ik hardlopen afraden en wachten totdat pijn gezakt is. Een weekje niks doen kan geen kwaad voor je conditie. Blijft de pijn langer dan een week boven de 5 dan zal je op zoek moeten gaan naar alternatieve training om je conditie en belastbaarheid op peil te houden. Dat kan zijn dat het goed is om bijvoorbeeld te gaan fietsen, roeien of zwemmen. Maar ook krachttraining, core training of yoga zijn goede alternatieve opties die ook nog eens bijdragen aan een betere loopprestatie.

Het acute versus chronic workload ratio model

Als de pijn in de knie is gezakt tot onder de 3 kan je weer lopen. Sterker nog, ik zou het aanraden om dan juist weer te lopen om je hardloopomvang op een goed niveau te houden. Dit laat zich het beste uitleggen middels het acute versus chronic workload ratio model van Gabbet.

Simpel gezegd houdt dit model in dat bij een verhouding rond de 1 de kans op een blessure klein is. Maar als de ratio hoger wordt, hoger dan 1.5, de kans op een blessure 2-4x zo groot wordt in de daaropvolgende week.

Om dit te begrijpen moeten we eerst duidelijk hebben wat er onder de acute workload wordt verstaan. Dit is de trainingsbelasting in 1 week, bijv 150 minuten hardlopen. De chronic work load is de gemiddelde belasting in de afgelopen 4 weken, stel ook 150 minuten sporten per week. Als je door de pijn in je knie rust hebt genomen voor een periode langer dan 1 week heb je dus een lagere chronic workload. Ga je als de pijn geheel weg is pas lopen en pak je je oude trainingsbelasting weer op dan is de acute workload ratio gemiddeld hoger dan de laatste 4 weken en dat geeft een hoger risico op een blessure of dat de pijn in de knie weer terug komt. Je wilt dus geen grote pieken in je trainingsbelasting. Om dat te voorkomen is het dus zaak dat je ondanks de kniepijn toch aan je oorspronkelijke trainingsomvang houdt. Voorwaarde is wel dat de kniepijn door de training niet verergerd. Daarvoor heb ik onderaan 4 criteria weergegeven die bepalen of je door kan trainen, de training moet aanpassen of dat je langer rust moet nemen tussen de trainingen.

Criteria voor hervatten van de trainingsbelasting

Je knie is klaar voor een volgende training mits:

*De pijn van de vorige training binnen 24 uur weer gezakt is tot op het niveau van voor de training

*De pijn niet meer dan cijfer 3 bedraagt.

*De pijn niet voor functie verlies heeft gezorgd. (bijv mank lopen, afgenomen mobiliteit)

*De pijn je nachtrust niet negatief heeft beïnvloed.

Vinden 1 of meer van deze reacties plaats na je training dan is je training te belastend geweest en zou je deze moeten aanpassen zodat deze reacties niet meer optreden. In die aanpassing is het zaak het pijnpatroon te doorgronden en te doorbreken. Zorgt de kniepijn ervoor dat je bijvoorbeeld niet meer langer dan 60 minuten kan hardlopen maar nog wel 30 minuten. Doorbreek dan het pijnpatroon en loop bijvoorbeeld 2×30 minuten met wandelen tussendoor. Lukt lopen helemaal niet meer door de pijn richt je dan op alternatieve trainingen en los je klacht op met behulp van een gespecialiseerde fysiotherapeut. Zo houdt je je chronic work load hoog. Dit heeft ook als voordeel dat je niet heel veel terugvalt in conditie bij een eventuele wedstrijdvoorbereiding. (bron)

woensdag 12 februari 2025

Grote onrust in de regionale atletiek wereld

Gerrit, Dirk-Jan en Wim

De altijd rustige atletiekbond is de laatste tijd in onrustige wateren terecht gekomen. Buitenstaanders vragen zich dan ook af, hoe heeft dit zo ver kunnen komen? De Olympisch zomer van Parijs was nog erg succesvol, met als hoofdpersoon niemand minder dan Sifan Hassan. Maar zoals nu blijkt komt de onrust niet uit de top maar van de gewone atleten en dan vooral van twee personen in het bijzonder, die overwegen om een overschrijving aan te gaan vragen naar de lopersgroep in Zwolle. Om een ieder een goede inkijk te geven over deze onrust, zal ik proberen in het kort een duidelijke uitleg te geven.

De atleten waar het om gaat zijn nl: Dirk-Jan Robbe op dit moment lid van LVG uit Groenlo en clubicoon en boegbeeld van AVA70 uit Aalten Gerrit Dijkslag. Wat betreft deze laatste atleet, is de onrust al ongeveer 6 jaar terug begonnen. Na een gewone donderdagavond training bleek zijn favoriete trainingsbroek ineens weg te zijn. Iedereen binnen de vereniging had er wel een mening over, maar daar had Gerrit op dat moment niets aan. De vraag is dan ook nog steeds of deze broek ‘bewust’ is verdwenen of waren er mensen jaloers binnen de club. We zullen het nooit weten, maar het bleef knagen aan Gerrit en van af dat moment is er iets bij hem gebroken.

Het oude zeer was bijna weg tot dat hij vorige week, nogmaals op een zeer pijnlijke manier werd geconfronteerd met het ouder worden en het moeten inleveren van snelheid tijdens een training. Het was op de beruchte Zwanenbroekweg waar de trainer op die avond naar toe was uitgeweken in verband met ijsvorming op de AVA’70 baan. Op het programma stonden een aantal versnellingen van 1000 meter en Gerrit deed zo als altijd zijn stinkende best om dit zo goed mogelijk te doen.

Echter op dat moment kwam opeens clublid Mevrouw E.H. aanlopen en vroeg aan Gerrit of hij misschien de laatste was? Gerrit keek om zich heen en zijn angst werd bewaarheid. Hij was de laatste. Later die avonds thuis kwam alles weer boven en hij heeft zich zelf in slaap gesust met alle plakboeken over zijn triomftochten van meer dan 40 jaar AVA’70.

Nu Dirk-Jan Robbe, ook jaren lid van AVA70, maar sinds de Corona periode kan hij het niet meer op brengen om op dinsdagavond of  op zaterdagmorgen in de auto te stappen en naar Aalten te rijden. Hij voelt zich niet begrepen en is ook wel teleurgesteld in de vereniging, die hij al die jaren trouw was gebleven. Weinig of geen belangstelling deed hem besluiten om de overstap te maken naar de LVG-Lopersgroep in zijn woonplaats Groenlo.

Hoe ik in dit hele verhaal terecht ben gekomen? Bijna een jaar woon ik nu in Zwolle en ondanks de afstand heb ik met deze twee atleten nog steeds een goed contact . We proberen af en toe wat af te spreken om samen te lopen bijvoorbeeld een wedstrijdje te lopen, zo ook afgelopen zondag. Ik had mij namelijk ingeschreven voor de Suikerbietentrail in Lemele. Mede omdat ik met mijn huidige lopersgroep half maart naar de Ardennen ga om deel te nemen aan de Trail des Sangliers.

Nu kreeg ik van Gerrit een appje dat hij zich ook had ingeschreven voor de 25 kilometer en toen later Dirk-Jan ook een berichtje deed dat hij de 12,5 kilometer kwam lopen, wist ik dat er iets goed mis zat. Want van Gerrit snapte ik het nog wel (loopt overal) maar Dirk-Jan een trail? En dan ook nog 12,5 kilometer met 200 hoogte meters, dat was voor mij een duidelijk signaal. Gelukkig hebben we deze zondag tijdens het lopen er goed over kunnen praten en na 15 kilometer was Gerrit zo opgelucht, dat hij al snel bij mij uit het zicht was verdwenen.

Ook Dirk-Jan heeft het overleefd en denkt er nu serieus aan om zich te gaan aansluiten bij die andere club: De groep, lekker buiten spelen. Gelukkig hebben we de foto's nog. Gerrit en Dirk-Jan bedankt voor deze super mooie zondagcompetitie in een schitterende omgeving.

Wim Brinkman