vrijdag 8 augustus 2025

Dravers en Vrijbuiters AVA`70 vieren de zomer

De Dravers en Vrijbuiters in de nieuwe outfit

Zoals elk jaar openen de Dravers en Vrijbuiters de zomer met een fijne duurloop en een afsluitende borrel bij het Noorden van Aalten. De groep hardlopers die het vooral gemunt hebben op slootkanten, ondoordringbare bosjes en meer van dit soort uitdagingen traint wekelijks op de donderdagavond. De ene keer is het complex van AVA`70 de vertrekplaats, de andere keer ligt de start- en finishplaats aan de rand van het dorp om op deze manier gelijk de bush-bush in te trekken. Ook de landsgrenzen worden daarbij regelmatig overtreden en af en toe worden er smokkelpaden betreden met een grote historische waarde. Slechts zelden wordt er op illegale paden gedraafd en deze landloperij wordt dan ook altijd in stilte ondergaan. En ook dit is een grote zeldzaamheid.

Om enige uniformiteit uit te stralen, werd enkele jaren geleden besloten om een uniek shirt te ontwerpen, speciaal voor dit selecte gezelschap Dravers en Vrijbuiters. Met trots werd het wekelijks gedragen en in de Aaltense buitengebieden werd er met jaloerse blikken gekeken naar het fraaie, roodgekleurde tenue met kleurige print.

Maar de tijd verstreek en het weer, de modder en vooral de wasmachine liet zijn sporen na en het was de hoogste tijd geworden voor een nieuwe, moderne versie hardloopshirt. De club bestond inmiddels ook 11 jaar, dus een mooie gelegenheid om de viering van dit heugelijke feit en de lancering samen te laten vallen. De eerste ontwerpen verschenen al snel in de berichtenbox en toen begon het gesodemieter. Zoveel kleuren, zoveel smaken…. Uiteindelijk na een appje of 167 ging de klap er op en ging de bestelling de deur uit. Het moet gezegd, het resultaat is meer dan verbluffend en het kan niet anders, dan dat na de zomer er een groot aantal verzoekjes binnenkomt om toe te mogen treden tot het unieke gezelschap Dravers en Vrijbuiters. De selectiecommissie wacht een zware taak, dat is vrijwel zeker..

Om de zomer te vieren, evenals het 11-jarig bestaan en het uitbrengen van het nieuwe tricot werd er een gezellige avond belegd bij Het Noorden van Aalten. Er werd vlot een duurloopje afgeraffeld om maar zo snel mogelijk op het prachtige, nieuwe terras te veroveren. Het werd het hele prettige nazit en de komende jaren zijn de Dravers en Vrijbuiters van AVA`70 op donderdagavond te bewonderen in een prachtig groen shirt!! (FR)

Geen opmerkingen: