Dramatische wending bij 46e GUV Walfortloop
Wat op 1 september jl. begon als een zonovergoten inhaaleditie van de GUV Walfortloop eindigde op het AVA`70-complex in een situatie, die je als organisatie van een hardloopwedstrijd nooit hoopt mee te maken……
Om exact 18.45 uur gingen de allerjongste talenten van start voor hun wedstrijd over 1000 meter en bij de doorkomsten langs het clubhuis stond het publiek rijendik om de dravertjes aan te moedigen. Senna Assink uit Bredevoort pakte een mooie tweede plaats bij de jongens. Bij de meisjes was Liene Waalder in bloedvorm en won overtuigend in een goede tijd van 3,54 minuten. Mijs Wensink uit Bredevoort werd tweede en bleef stadgenote Elle Ansink nipt voor.
Even later was het de beurt aan de oudere jeugd voor hun 2 kilometerrace en zij gingen de baan af richting Walfort. Dirk te Brake was oppermachtig en scoorde de winnende tijd van 6,57 minuten. Cas Tolkamp streed dapper en dit leverde hem een tweede plek op.
De Framerunners vormden de derde start van de avond voor een fraaie ronde van 5 kilometer. Vincent Höfte ging als favoriet van start en finishte ook als eerste in een prachtig parcoursrecord van 19,17 minuten. Jonas Bäumer was ook zeer tevreden met zijn tweede plaats.
Een groot peloton hardlopers stond aan de start van de 5-en 10 kilometerwedstrijd en op de eerste rij een aantal zeer sterke atleten. Mark te Brake liep een bekeken race, al moest hij tot aan het einde gas geven, om de winst naar zich toe te trekken. Clubgenoot Christian Roeterink werd tweede, voor Erwin Nieuwboer. Bij de Dames een prachtige tweede plaats voor Mirit van Middelkoop in 19,56, terwijl Mats Ligterink de derde plaats pakte, dus ook een beker voor haar. Het lange lint lopers kwam achter elkaar binnen en mocht de medaille in ontvangst nemen in de sfeervolle finishstraat.
Tot er ineens grote paniek ontstond, toen een deelnemer vlak na binnenkomst in elkaar zakt en roerloos bleef liggen. Alle alarmbellen gingen af, de reanimatie direct gestart, terwijl de hulpverlening werden gealarmeerd. De deelnemers aan de 10-kilometerwedstrijd waren uiteraard niet op de hoogte van het dramatische gebeuren op het complex en zijn volop bezig met hun wedstrijd. Wat een contrast….
Michel Zweers won uiteindelijk in een knappe tijd van 34,34 minuten, Maarten Hoksbergen werd tweede, voor Lars Duistermaat en bij de Dames ging de zege naar Annemarie Arentsen, terwijl Bianca Piek tweede werd. Maar de uitstekende prestaties van de atleten van de 10 kilometer die finishten waren op dat moment van ondergeschikt belang.
De geweldige inzet van hulpverleners, vrijwilligers en omstanders heeft er uiteindelijk voor gezorgd, dat de reanimatie succesvol is verlopen. De dramatische wending van de 46e editie van de GUV Walfortloop heeft uiteraard veel impact gehad op alles en iedereen op het AVA`70-complex, waarbij de sportieve prestaties van alle deelnemers ineens naar de achtergrond werden gedreven. Gelukkig had iedereen daar het volle begrip voor! (FR)
Geen opmerkingen:
Een reactie posten